در حال بارگذاری
rumy sport

دفتر
021 2202 4675

همراه
0912 206 98 45

رومی اسپرت
تعمیر تردمیل

چگونه از تردمیل استفاده کنیم

چگونه باید از تردمیل استفاده کرد؟ دستگاه تردمیل از محبوبترین تجهیزات ورزشی موجود است. استفاده از این وسیله اصلا سخت نیست اما خیلی ها از این وسیله به درستی استفاده نمی‌کنند. یاد گیری روش صحیح استفاده از تردمیل می‌تواند اثرات مفیدی داشته باشد و امنیت شما را در زمان ورزش با این وسیله افزایش دهد. این کار مشکل نیست و تنها به چند دقیقه وقت احتیاج دارد.
1- با کنترل دستگاه آشنا شوید: قبل از اینکه دستگاه را استارت کنید دستورالعملهای اصلی را از مربی خود سوال کنید و یا آنها را از روی دفترچه راهنما بخوانید. بیشتر تردمیلها مانند هم کار می‌کنند و شامل این موارد هستند: کارکرد به صورت دستی یا اتوماتیک، کلید استارت و استاپ ، مشخص کردن سرعت و شیب و مقدار وزن بدن.
2- ایمنی دستگاه را بررسی کنید: کلید خاموش کننده‌ی فوری را پیدا کنید. معمولا کلیدی بزرگ و قرمز رنگ را که در وسط دستگاه قرار می‌گیرد به این کار اختصاص می‌دهند.
3- سرعت مناسب: پیش از اینکه ناگهان روی تردمیل در حال حرکت بروید، وقتی دستگاه خاموش است در کنار آن بایستید، برنامه‌ی کنترل دستی را فعال کنید
4- شروع: برای راه رفتن بر روی دستگاه ناگهان اقدام به این کار نکنید. ابتدا در کنار تردمیل و نزدیک دستگیره‌ها باشید. دستگیره‌ها را گرفته و به آرامی‌همراه با حرکت تردمیل گام بردارید. تا وقتی احساس راحتی نمی‌کنید این کار را ادامه دهید. اگر به این شرایط عادت کردید به قسمت میانی نوار نقاله رفته و دستگیره را رها کنید.
5- قدم زدن: با سرعت خیلی کم و حدود 3 کیلومتر در ساعت شروع کنید. صورت خود را بالا نگه داشته و به جلو توجه کنید. در قسمت میانی نوار متحرک بمانید و از جلو و یا عقب رفتن خودداری کنید.
6- اندازهگام مناسب خود را بیابید: سرعتی که برای طول گام های شما مناسب است را پیدا کنید. پیش از اینکه سرعت را زیاد کنید مدتی، با قدم زدن بدن خود را گرم کنید.
7- برنامه خود را انتخاب کنید : اگر یکی از برنامه‌های تردمیل را انتخاب کنید مراحل گرم کردن، تمرین و سرد کردن بدن را به شکل اتوماتیک اجرا خواهد شد. برای کسانی که تازه با ترد میل کار می‌کنند این روش بهتراست.
8- قدم زدن و دویدن آهسته را شروع کنید: وقتی که توانستید به راحتی راه بروید شروع به دویدن آهسته کنید و بعد از آن سرعت را بیشتر کنید. این کار به کمی تمرین نیاز دارد. روشن و خاموش شدن دستگاه امکان دارد موجب احساس سرگیجه در شما شود. مراقب ایجاد شدن چنین احساسی باشید.
9- دستگیره را رها کنید: یکی از مشکلات استفاده کنندگان تردمیل این است که در حین دویدن دستگیره‌ها را نگه‌می‌دارند. گرفتن دستگیره‌ها مشکلاتی را برای شما ایجاد می‌کند. بعضی از این مشکلات شامل این موارد هستند: * باعث کاهش شدت تمرین می‌شود و در نتیجه کالری کمتری مصرف می‌شود و منافع ورزش هوازی کاهش می‌یابد. * حالت و وضعیت طبیعی بدن شما را به هم می‌ریزد. * احتمال کشیدگی عضلاتتان را افزایش می‌دهد. * هماهنگی و تعادل در بدن شما را کاهش می‌دهد. * حس پروپریوسپتیو را کم می کند. این حس، احساس موقعیت بدن شما و تثبیت آن در فضای اطراف شما است.
10- استفاده از شیب تردمیل: می‌توانید شیب دستگاه را بیشتر کرده وبه این روش بدون اینکه سرعت قدم های خود را بیشتر کنید تمرین بیشتری می‌کنید. ولی توجه داشته باشید که دستگیره‌های تردمیل را نگه ندارید. گرفتن دستگیره‌های تردمیل وقتی که دستگاه شیب دارد، می تواند آسیب بیشتری به وضعیت طبیعی بدن شما وارد کند. وقتی برروی سطح شیب‌دار راه می دوید به طور معمول کمی‌رو به جلو خم می‌شوید. گرفتن دستگیره‌ها در سطح شیب دار باعث می‌شود به بدن شما در جهت پشت نیروی مخالف وارد شود.
11- توقف دستگاه: چندین راه جهت توقف تردمیل وجود دارد. * کم کردن تدریجی سرعت بوسیله ی پنل دستگاه. * دگمه توقف سریع و قرمز رنگ که سرعت را خیلی زود کم می کند. روش اول برای ورزشکاران و افراد مبتدی توصیه می‌شود و روش دوم به مقداری تعادل و تمرین نیاز دارد.برای سرویس تردمیل و دیگر لوازم ورزشی خود با ما تماس بگیرید
22024675


rumy sport
تلفن
75 46 02 22 021
45 98 206 0912
آدرس
تهران
خیابان ولیعصر
بالاتر از چهار راه پارک وی خیابان پسیان ساختمان صبا / طبقه هفتم
واحد بیست و شش
صندوق پستی 68821-19869
همه فیلد ها لازم است